Ko može da učestvuje?
U dvodnevnom 48h LeanLab-u mogu da učestvuju timovi iz cele Srbije (od 2 do 4 učesnika po timu) sastavljeni od mladih (18 do 35 godina) – registrovana pravna lica, pojedinci ili neformalne grupe iz bilo kog sektora –koji su zainteresovani za rešavanje izazova sa kojima se suočavaju izbeglice i migranti, za osmišljavanje predloga prakse i inkluzivnih rešenja, za uvažavanje različitosti kroz uvođenje socijalnih inovacija i principa preduzetništva. Timovi mogu da:
- Dobiju 48-časovni pristup raznovrsnoj i intenzivnoj pomoći u pripremi inovativnih, preduzetničkih poduhvata i direktnu pomoću apliciranju za ovogodišnje Evropsko takmičenje u socijalnim inovacijama “Integrated Futures”(http://ec.europa.eu/growth/industry/innovation/policy/social/competition)
- Ostvare priliku za mini-inkubaciju u Impact Hub-u kroz međunarodnu podršku razvoju preduzetništva, rezervisanu samo za ograničen broj odabranih inovativnih preduzetničkih ideja za prototipe koji pokazuju potencijal za tržišnu održ
Svi koji su zainteresovani za podršku Impact Hub-a u okviru ovogodišnjeg Evropskog takmičenja u socijalnim inovacijama EU mogu da saznaju više tokom dvodnevnog 48h LeanLab-a u Beogradu (za više informacija pročitajte ovde) kao i na Facebook stranici Impact Hub Belgrade.
Broj mesta je ograničen, aplicirajte što pre, a najkasnije do kraja dana 29.03!
Dodatne informacije o EU Social Innovation Competition 2016 ‘Integrated Futures”:
Pokrenuto je Evropsko takmičenje socijalnih inovacija za 2016. godinu, usmereno na prijem i integraciju izbeglica i migranata u Evropi.
Organizatori takmičenja ove godine tragaju za kreativnim pristupima kojima se ostvaruje potencijal koji nose izbeglice i migranti, kojima im se omogućuje da doprinesu društvenom, kulturnom i političkom životu zemalja domaćina. Sa temom „Integrisane budućnosti“, takmičenje je usmereno na pronalaženje inovacija u proizvodima, tehnologijama, uslugama i modelima, uključujući, ali ne i ograničeno na ideje u vezi sa:
• Obrazovanjem i razvojem veština
• Zapošljavanjem i preduzetništvom
• Pristupom odgovarajućim uslugama smeštaja i zdravstvene zaštite
• Bezbednošću i ljudskim pravima
• Kohezijom zajednice i kulturnom raznolikošću
Takmičenjeje otvoreno za pojedince, grupe i organizacije iz čitave Evropske unije i zemalja koje učestvuju u programu Evropski horizont 2020. Naročito se podstiču prijave koje nose izbeglice i migranti ili koje su kreirane zajedno sa izbeglicama i migrantima.
Najinovativnije ideje biće pretvorene u prave projekte i dobiće šansu da ostvare održivi uticaj. Trideset najperspektivnijih prijava ući će u polufinale i biće pozvano na akademiju mentorstva u oblasti socijalnih inovacija koja se održava u julu u Berlinu, sa ciljem da se ideje unaprede.
Najbolja tri rešenja će primiti nagrade od 50.000 evra na ceremoniji dodele koja se održava u Briselu u oktobru 2016. godine.
Takmičenje traži inspirišuće ideje, velike i male, od ljudi iz čitave Evrope. Prijave su otvorene do petka, 8. aprila 2016. godine u 12:00 časova po centralnoevropskom vremenu.
Više informacija potražite na ec.europa.eu
Kontakt: Pavle Krivokuća – 011 408 2550 – belgrade@impacthub.net